Головна Новини Контакти Партнери FAQ Посилання Фотографiї              


АГРАРНЕ СТАЖУВАННЯ
НІДЕРЛАНДИ
ШВЕЦІЯ
ДАНІЯ
ШВЕЙЦАРІЯ
США
КАНАДА
АВСТРАЛІЯ
ПОЛЬЩА
НІМЕЧЧИНА

Сiльскогосподарська практика в Швейцарії

Аграрне стажування для студентів та випускників аграрних закладів освіти зі знанням німецької мови віком до 29 років терміном на 4 або на 14-18 місяців у теплицях з вирощування овочів, квітів, декоративний рослин, ягід, або на змішаних фермах та у галузі садівництва, для дівчат також пропонується програма часткової зайнятості на фермі та допомога в домашній роботі, конеферми для практикантів із досвідом роботи)

Дана програма дає можливість студентам та випускникам аграрних закладів освіти отримати досвід роботи на тваринницьких, овочівницьких, змішаних фермах або на фермах з частковою зайнятістю у якості домогосподарки (тільки для дівчат).

Тривалість практики становить 4 місяці також пропонується програма тривалістю 18 місяців (на овочівництво, тваринництво або змішані ферми. Для дівчат пропонується програма ферма+дім, тобто догляд за дітьми, допомога у домашньому господарстві та часткова зайнятість на фермі).

У програмі стажування на 12-18 місяців обов'язковим є відвідання тритижневого курсу навчання (сплачується практикантом) та двох семінарів. Протягом навчання і семінарів практикант отримує стипендію за повний робочий день.

Умови проживання: приймаюча родина фермера надає практиканту окрему кімнату, харчування також разом з родиною. Між прийомами їжі (сніданок, обід та вечеря) іноді пропонується перерва на каву. Винятком є овочівницькі ферми, де, як правило, студенти проживають окремо разом з іншими практикантами та самі готують собі їжу.

Страхування: передбачене швейцарською стороною та включає себе страхування на весь період практики від нещасного випадку, хвороб та ін. Візити до стоматолога страхуванням не передбачені, окрім випадків невідкладної допомоги.

Тривалість робочого тижня залежатиме від Кантона, в якому Ви будете проходити практику, в середньому складає 50 - 60 годин на тиждень.
Обідня перерва не є робочим часом. Зазвичай, робочий день на фермі починається у 5 - 6 ранку.

Випробний термін складає 1 місяць з початку практики, протягом цього часу відносини можуть бути розірвані обома сторонами.

Стипендія. Практикантам нараховується стипендія, з якої відраховується вартість проживання та харчування в розмірі 990 CHF, страхування та податки. Таким чином, після всіх відрахувань "чиста" стипендія складає не менш ніж 900 CHF на місяць. Для учасників програми на 12-18 місяців також вираховується вартість навчання. Компенсація за понаднормову працю нараховується погодинно і складає 13 CHF на годину (брутто - тобто з цієї суми відраховуються податки). Стипендія сплачується кожен місяць, або по закінченні стажування разом за всі чотири місяці. Якщо стипендія потрібна щомісяця, практикант має повідомити фермера про це наприкінці першого місяця стажування.

Вихідні дні та відпустки регулюються положеннями стандартного договору про працю. Згідно закону практиканти до 20 років включно мають право на відпустку тривалістю 5 тижнів (на рік), практиканти старші 20 років - 4 тижні на рік. Якщо період практики складає кілька місяців, кількість днів відпустки підраховується пропорційно (4 місяці практики - 10 днів відпустки). Відпустка є повністю оплачуваною.

Семінар: після закінчення 1 місяця практики для практикантів організовано обов'язковий семінар тривалістю 2 дні. Метою семінару є показати студентам Швейцарію, дати можливість поспілкуватися та вирішити виникаючі питання.

Прибуття до Швейцарії та виїзд здійснюється в групах. Після прибуття до Цюриха їх зустрічає представник AGRIMPULS.

Робочий одяг та взуття слід привозити з собою. У разі відсутності одягу фермер має право надати його практикантові і вирахувати його вартість із стипендії.

Слід обов'язково дотримуватися терміну практики. При передчасному від'їзді фермер має право утримати 25% від стипендії практиканта.

Хороший практикант - це:
 • людина, яка цікавиться сільським господарством Швейцарії
 • практикант, який бажає чомусь навчитися та відчувати себе членом родини фермера
 • практикант, який має ґрунтовні знання німецької мови
 • людина, яка готова виконувати розпорядження фермера
 • людина, яка любить та поважає фізичну працю
Що не має бути характерним для практиканта:
 • мета поїздки - гроші
 • замкнутість
 • агресивність
 • відсутність інтересу та ініціативи
Вимоги до кандидатів:
 • студент аграрного закладу освіти
 • Права на автомобіль (права на трактор необхідні лише за запитом AGRIMPULS)
 • Ґрунтовні знання німецької мови (проводиться обов'язкова співбесіда!)
 • Зацікавленість у сільському господарстві
 • Вік від 19 до 29 років


САДІВНИЦТВО
овочі в теплицях
овочі на відкритому ґрунті
фруктові сади
ботанічні сади
рослини в теплицях
декоративні рослини
квіти
розсадники кущів
розсадники дерев
переробка продукції
цитрусові
ТВАРИННИЦТВО
молочні ферми (корови, кози)
ВРХ
свиноферми
вівці
конеферми
переробка молочної продукції
бджільництво
МЕХАНІЗАЦІЯ
збір врожаю та польові роботи
"Фермерські кооперативи"©
ЛАНДШАФТНИЙ ДИЗАЙН
ГОЛЬФ-КЛУБИ
ВИНОРОБСТВО
заводи
виноградники
лабораторія


© 1999-2018 IIC
Всі права на матеріали, викладені на сайті, захищені згідно діючого законодавства України.
Перевидання будь-яких матеріалів, викладених на сайті, є можливою тільки за письмовою згодою адміністрації.